Halifax Humane Society Mutt Strut 10K

10K Division

Age Group Results

March 02, 2013


Results By Final Mile Race Management LLC Final Mile Race Management LLC

Groups:18-24 25-29 30-34 35-44 45-54 55-99

Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
	    1    Jessica Jefferys                  Port Orange  FL       321   31        1        43:58.2     43:58.4      7:05/M
       2    Frederick Johnson                                       340   44        2        46:45.5     46:46.3      7:32/M
       3    Chris McClammy                                          343   35        3        47:26.1     47:26.7      7:39/M
Top

18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dominic Brocco                    Debary  FL            232   23       22      1:00:46.9   1:00:47.2      9:48/M
       2    Alec Mitchell                     Canal Winchester  O   326   23       24      1:01:09.1   1:01:09.4      9:52/M
       3    Chad Miller                       Deland  FL            324   24       25      1:02:47.9   1:02:48.2     10:08/M
       4    Christin Sanders                  Scottsmoor  FL        330            28      1:06:30.1   1:06:30.8     10:44/M
Top

25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Philip Leyshon                    Port Orange  FL       323   25        6        51:50.2     51:50.5      8:22/M
       2    Danielle Dvorak                   Barneveld  NY         233   25       13        55:30.2     55:30.4      8:57/M
       3    Matt Metz                                               336   27       14        55:57.4     55:57.7      9:01/M
       4    Jackson Nealis                    Deland  FL            327   27       18        58:01.5     58:02.6      9:21/M
       5    Courtney Anderson                 Daytona Beach  FL     193   26       19        58:36.3     58:39.4      9:27/M
       6    Dominica Stanger                  Holly Hill  FL        334   28       26      1:03:29.0   1:03:31.0     10:14/M
Top

30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Todd Sliwinski                                          344   31        4        48:43.2     48:44.9      7:51/M
       2    Sarah Altman                      Mims  FL              147   30       10        54:31.1     54:32.1      8:48/M
       3    Lindsey McClammy                                        342   33       11        54:34.7     54:36.6      8:48/M
       4    Chris Nelson                      Ormond Beach  FL      328   32       16        57:41.0     57:43.3      9:18/M
       5    Kahlin Adkins                     Ormond Beach  FL      104   31       29      1:07:21.9   1:07:22.3     10:52/M
Top

35 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Cindy Wieschhorster               Ormond Beach  FL      333   40        7        51:57.0     51:58.2      8:23/M
       2    Aimee Lau                                               338   38       20        59:35.0     59:35.3      9:37/M
Top

45 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Ann Marie Hughs                                         341   47        5        50:38.5     50:40.3      8:10/M
       1    Alan Jackson                      Daytona Beach  FL     320   45        8        52:22.8     52:23.2      8:27/M
       2    Anthony Reynolds                  Ormond Beach  FL      329   50        9        53:08.7     53:09.6      8:34/M
       3    Guy Griffins                      Philadelphia  PA      337   51       12        55:27.4     55:28.8      8:57/M
       2    Rowana Hemingway                  Port Orange  FL       345   47       21      1:00:41.5   1:00:41.8      9:47/M
       4    Mark Wysocki                      Groveland  FL         335   46       23      1:01:04.4   1:01:07.1      9:51/M
       3    Teresa Fleming                    Ormond Beach  FL      261   45       30      1:08:57.1   1:08:58.7     11:07/M
       5    Patrick Peabody                                         339   50       31      1:10:27.2   1:10:27.4     11:22/M
Top

55 and over

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Anthony Ustinowich                Ocala  FL             332   66       15        56:26.2     56:26.2      9:06/M
       2    nancy heckler                     New Smyrna Beach  F   319   58       17        57:52.9     57:53.8      9:20/M
       3    Jim Milsom                        Daytona Beach  FL     325   57       27      1:05:14.7   1:06:17.9     10:31/M

Top